OstravskeNoviny.cz

5. ročník Běhu pro život

V sobotu 9. června 2012 v 15 hodin se můžete zúčastnit již pátého ročníku Běhu pro život, který se uskuteční v Ostravě. Tento běh je charitativní akcí, kterou pořádá Nadační fond Tesco spolu s Asociací náhradních rodin České republiky. Pod záštitou je také náměstakyně primáta Simona Piperková a hejtman MSK Svatomír Recmana. Cílem je vybrat 4 miliony korun na proškolení pěstounů a také na finanční podporu pěstounské péče pro 50 dětí.

Jako každý rok se tohoto běhu zúčastní také známé osobnosti. Jako patrony zde můžete vidět herce Hanu Čížkovou a Pavla Lišku. Akce se zúčastní také Česká Miss Teraza Chlebovská, která pochází z Krnova, města, které je součástí Moravskoslezského kraje. V Ostravě se bude konat již čtvrtý ročník. V loňských letech se běhu zúčastnilo cca 3669 běžců a výtěžek 437 052 korun, který se podařil vybrat putoval na podporu pěstounů a opuštěných dětí.

“Věříme, že snaha pomoci přiměje co nejvíce místních obléci startovní čísla a běžet za lepší život opuštěných dětí,” vyzývá Hana Svobodová, která je manažerkou Nadačního fondu Tesco, a dodává: “Běh pro život si mezi Ostraváky získal během uplynulých ročníků řadu příznivců, těšíme se proto, že se podaří překonat loňský rekord, při kterém účastníci dokázali vysbírat více než dvojnásobné množství peněz, než tomu bylo v roce 2010.”

Můžete pomoci tak, že zaplatíte minimálně 200 Kč startovné a zúčastníte se běhu Ostravou. Pro děti a důchodce je částka 50 Kč.  Trasa běhu začíná na Hlavní třídě v  prostoru “Floridy”. Dále je možné zaslat dárcovskou sms ve formě  DMS BEHPROZIVOT na číslo 87 777. Cena SMS je 30 Kč přičemž 27 Kč obdrží Nadační fond Tesco. Finanční prostředky je možné rovněž posílat na účet Nadačního fondu Tesco: 5001231444/5500. U pokladen Tesco je také možné zakoupit speciální zelené tkaničky za 50 Kč.

Udělejte něco pro druhé a svou účastí či zasláním peněz pomozte opuštěným dětem.

Comments are closed.