OstravskeNoviny.cz

Abyste neplatili jako mourovatí

Bez práce nejsou koláče. Své o tom ví každý, kdo vylétl z hnízda rodičů, dospěl a postavil se na vlastní nohy. Poté co skončila studijní léta, bylo nevyhnutelné začít se živit. A protože „pečení holubi nelétají do úst nikde na světě“, bylo nutné začít chodit do práce. Ano, do zaměstnání se chodí pro peníze, ale existují i případy, kdy tu musíte peníze nechat, a to pokud nemáte dobré pojištění.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Která pojistka vám kryje záda?

Pojištění odpovědnosti zaměstnance se vztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu, kterou způsobil jako zaměstnanec svému zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů v pracovně-právním vztahu. Že nevíte, oč tu běží? Je to velmi jednoduché. Nabouráte služební auto, ukradnou vám služební notebook nebo poškodíte výrobek nesprávným zadáním postupu. Tohle všechno se může stát, aniž by člověk řekl „švec“. Pokud nemáte pojistnou ochranu, budete platit jako mourovatí, a to zcela zbytečně.

Pojištění odpovědnosti má totiž široký rozsah pojistné ochrany. Varianta Standard nezkoumá druh pracovní činnosti a platí tak pro všechny bez rozdílu. Speciální tarif chrání řidiče při cestách soukromých, ale dokonalou ochranu poskytne i při užití auta k pracovním účelům, a to při tarifu Řidič PLUS. Pojistná smlouva platí celosvětově a je tak vhodná i pro služební cesty. 

Nízká nebo nulová spoluúčast

Smlouva je oblíbená i kvůli své nízké výši spoluúčasti na škodě. Druhým produktem, který lze získat za optimálních podmínek a bude vám maximálně krýt záda, je pojistka na blbost. Ať si dáte pozor sebevíc, někdy se prostě všechno uhlídat nedá a kalamita, nachystaná každodenním životem, je na světě. Pojištění odpovědnosti pro občany je jediným možným způsobem, jak se vyhnout nepříjemnostem a nezruinovat se u toho. 

Pojištění občanské odpovědnosti lze sjednat ve čtyřech variantách dle zvolené pojistné částky, od 3 do 10 milionu korun. Pojištění se sjednává vždy bez spoluúčasti a platí pro všechny členy společné domácnosti, včetně děti osvojených či v pěstounské péči.

Comments are closed.