OstravskeNoviny.cz

Autoři nejlepších návrhů na rekonstrukci vsetínského náměstí dostanou 350 tisíc korun

Celkem šest návrhů bylo v řádném termínu doručeno do nově vyhlášené urbanisticko-architektonické soutěže o podobu vsetínského náměstí Svobody a jeho okolí. Mluvčí města Eva Stejskalová agentuře Mediafax v úterý řekla, že porota už vybrala do druhého kola ty nejlepší.

Odborná porota složená z architektů vybrala z šestice projektů ty nejlepší, a to v rámci prvního kola anonymně. Ve druhém kole už porota bude požadovat po předkladatelích obhajobu svých rozpracovaných návrhů. Autoři prvních tří nejlepších návrhů pak obdrží odměnu v celkové výši 350 tisíc korun.

“Architekti neměli snadný úkol, protože dávná výstavba velkých budov v centru města má zdrcující dopady a je tedy potřeba provést razantní zásah do struktury města,” konstatoval předseda poroty a člen komory architektů Ludvík Grym. Vítězný návrh bude sloužit jako podklad pro žádost o dotaci z evropských fondů na rekonstrukci náměstí. Nejvydařenější návrh by měl být znám letos v prosinci.

Samotná rekonstrukce náměstí záleží především na penězích. Pokud ale získá radnice dostatek financí z Evropské unie včas, mohly by práce začít v průběhu příští roku.

Comments are closed.