OstravskeNoviny.cz

Beseda s malířem a hudebníkem Miroslavem Šnajdrem

Galerie výtvarného umění v Ostravě Vás zve 12. listopadu na besedu s olomouckým malířem a hornistou, který v současné době vystavuje v ostravském Domě umění parafráze obrazů Gustava Klimta. Výstava Pocta Gustavu Klimtovi potrvá až do 15. listopadu.

Beseda se uskuteční v Domě umění v prostorách výstavy Miroslava Šnajdra (Jurečkova 9, 702 00 Ostrava). Vstup zdarma

ŽIVOTOPIS AUTORA

Miroslav Šnajdr se narodil 8. 11. 1938 v Tovéři u Olomouce. Maluje, kreslí a příležitostně se věnuje i grafice. S technikami a možnostmi malířského umění se seznámil u svého otce, krajináře Františka Šnajdra.

Studoval na Vojenské hudební škole v Liberci a na Státní konzervatoři v Brně, obor lesní roh. Čtyřicet let působil jako hornista v Moravské filharmonii Olomouc. Samostatně vystavuje od roku 1967 (ČR, SR). Kolektivních výstav se zúčastňuje od roku 1965 (ČR, SR, Španělsko, Rumunsko, Polsko, Německo, Francie, Švýcarsko, Holandsko, Kanada, USA). Jeho práce je vedle řady domácích i zahraničních soukromých sbírek zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou, Galerie Benedikta Rejta v Lounech. Moravské galerie v Brně, Horácké galerie výtvarného umění v Novém městě na Moravě, Muzeu umění Olomouc, Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně, Staatliche Kunstsammlungen v Drážďanech, a v Galerii Benedet v Ovideu (Španělsko). V roce 1999 mu byla udělena Cena města Olomouce, kterou obdržel za celoživotní tvorbu. V roce 2001 obdržel Cenu Michala Ranného za významný přínos jeho tvorby české výtvarné kultuře. Žije a působí v Olomouci.

Comments are closed.