OstravskeNoviny.cz

Blíží se advent! Připravte se na předvánoční čas

Advent je obdobím shánění vánočních dárků, pečení cukroví, firemních večírků, ale také nepříjemného stresu. Můžete však udělat několik věcí, díky kterým si letos předvánoční čas co nejvíce zpříjemníte. Co tedy letos udělat jinak, abyste se vyhnuli nepříjemnému shonu a krásu vánočních svátků si užili v klidu a pohodlí rodinného kruhu? 

Zkuste si vyřídit veškeré povinnosti

Ať už jste pracující člověk na plný úvazek nebo patříte mezi studenty, pro klidné vánoční svátky byste si měli vyřídit zavčasu veškeré povinnosti. Stejně jako když odjíždíte na dovolenou, je dobré, si nejdříve splnit všechny úkoly a nic neodkládat až po návratu, abyste tyto nepříjemnosti stále nenosili v hlavě.

Dříve tedy než zasednete před televizi s talířem cukroví, zkuste udělat co nejvíce pracovních či školních povinností, ať si můžete v klidu odpočinout a užívat návštěvy rodiny zcela bez výčitek. 

Dejte přednost online obchodu před kamenným 

Dlouhé fronty v obchodech, mačkání mezi lidmi a hlasitá vánoční hudba. To vše vás čeká od první adventní neděle při návštěvě nákupního centra. Spoustu stresu vám tak může ušetřit nakupování v online obchodech místo v těch kamenných. V klidu si vyberete vše, co potřebujete a pak si necháte doručit balíček buďto přímo domů, nebo do nejbližšího výdejního místa. 

Zkuste také nenechat nákup dárků na poslední chvílí. Uvidíte, o kolik klidnější může prosinec být, pokud vás netrápí myšlenka, že ještě nemáte vše nakoupeno. 

Nezatěžujte se během svátků víc než je třeba

Během svátků si dopřáváme spoustu nezdravého tučného jídla a ještě ke všemu velmi často v nemalém množství. Pakliže se přes rok snažíte dodržovat nějakou životosprávu, mohou být Vánoce pro váš organismus nepříjemným šokem. 

Lidé závislí na nikotinu zatěžují své tělo celoročně ještě o něco více než ti, kteří se zapálení si vyhýbají. Čas svátků by tak pro ně mohl být impulsem k tomu, zkusit svému tělu ulehčit v podobě moderní elektronické alternativy. Zařízení na zahřívání tabáku typu PULZE totiž nespaluje svou náplň, díky čemuž nedochází k uvolňování tolika toxických látek. Mají ale celou řadu dalších benefitů. Mezi těmi nejvýraznějšími lze zmínit například:  

  • široký výběr z náplní nejrůznějších příchutí
  • žádné zažloutlé zuby a nehty
  • žádný zapáchající dým 
  • elegantní a praktický design 

Dopřejte nejen během svátků svému tělu méně škodlivé zdroje nikotinu. Zvláště pokud se v lednu vydáte do posilovny, určitě oceníte, až vaše plíce zvládnou tuto větší zátěž o něco lépe.

Autor: Elena Gotfried

Comments are closed.