OstravskeNoviny.cz

Co zajímavého nabízí Ostrava k vidění a kde se v ní ubytovat

Krajské město Moravskoslezského kraje se od Sametové revoluce hodně proměnilo. Už to není ta průmyslová Ostrava, kde se ve velkém těží uhlí a vzduch je znečištěný výrobou v těžkém průmyslu. V současné době toto místo nabízí celou řadu možností, jak zde strávit klidný prodloužený víkend a zažít spoustu zajímavého.

 hotel Ostrava

Ostrava jako cíl výletu

Nenechte se mýlit, že v Ostravě není nic zajímavého k vidění. Turista tu klidně může strávit i několik dní, aby si zdejší pamětihodnosti mohl v klidu prohlédnout. Proto bude potřebovat ubytování. Ostrava nabízí k relaxaci hotely i penziony, kde je možné složit hlavu a odtud pak vyrážet na prohlídku města. Rozhodně si nenechte ujít městskou část Porubu, pro niž je typická tzv. sorela. Jedná se o obytné domy postavené v 50. letech minulého století v duchu socialistického realismu. Poruba má typickou atmosféru a patří k tomu nejhezčímu, co v Ostravě můžete z hlediska architektury vidět. Určitě vás zaujme Oblouk nebo domy s věžičkami, sochami i kresbami na fasádě.

Když se vám líbí technické památky

Z pochopitelných důvodů vám Ostrava nenabídne gotické stavby, ale technických památek je tu více než dost. Můžete sfárat do uhelného dolu a zažít pocity horníka. Nebo se zajeďte podívat do Dolních Vítkovic, které zahrnují rozsáhlý průmyslový areál Vítkovických železáren. Jsou národní kulturní památkou. K vidění je vysoká pec, plynojem a moderní centrum Svět techniky. Po prohlídce se pak můžete vrátit na hotel. Ostrava bude připravena vám představit další své památky i následující den. Těšit se můžete třeba na Slezský hrad.

Kultura v Ostravě

Ostrava je také kulturním centrem. Bývalo tomu tak v minulosti a platí to i dnes. Lze navštívit některé z muzeí nebo galerií. Za vidění stojí také divadelní představení zdejších divadel nebo koncerty místních umělců.

Comments are closed.