OstravskeNoviny.cz

Franšízové podnikání: vstup do světa byznysu i bez zkušeností

Nemusíte oplývat tunou zkušeností, pakliže chcete podnikat. Můžete nastoupit do už rozjetého vlaku, kterým myslíme franšízové podnikání. Takzvaný franchising není u nás ničím neznámým, právě naopak – jedná se o jeden z nejoblíbenějších způsobů, jak vstoupit do světa byznysu. Umožňuje vám říkat si podnikatel, aniž byste museli vymýšlet značku nebo koncept dané společnosti. Zkrátka si jen odkoupíte licenci a fungujete pod křídly už fungujícího byznysu. 

franšíza

Zakupte si licenci

Franchising je skvělý v jednom, a sice nemusíte mít žádné zkušenosti s podnikáním nebo s oborem, v němž si franšízu zvolíte. Vše potřebné vás naučí franšízor. Ten vás provede celou firmou, představí vám know-how i to, kam má v plánu směřovat. A vy se poté jen chytíte otěží, které vám budou předávány z ruky do ruky.

Pakliže jste se rozhodli zakoupit si franšízu, projděte si katalog franšíz. Vašeho favorita si následovně proklepněte a před podpisem smlouvy si ji pořádně pročtěte. Je to podobné jako při sjednávání úvěrů nebo podobného – do smlouvy může být zamícháno mnoho háčků, které vám následující měsíce nebo roky mohou řádně zkomplikovat. 

Najděte si právníky

Abyste nepodepsali něco, co jste třeba špatně pochopili, měli byste si najít právníka. V České republice totiž není franšízové podnikání správně ukotvené po právní stránce čili smlouva může být (někdy i nechtíc) pro franšízanta značně nevýhodná. Právník vám ale poskytne všechny informace a s jeho pomocí se vyhnete nevhodnému zacházení.

Zmapujte svou konkurenci

Až se stanete majitelem franšízy, je důležité zmapovat svou konkurenci. Zjistěte, co dělá lépe nebo jinak. Vyberte si vhodnou lokalitu, kde vás příliš konkurenčních podniků neohrožuje. Také si najděte vhodnou provozovnu, kterou za pomoci franšízora zařiďte.

Comments are closed.