OstravskeNoviny.cz

HBO Max i Disney+ u nás dražší než v USA i jinde v Evropě

Někteří z nás si již službu HBO Max předplatili, jiní čekají, až se v červnu ukáže Disney+. Jaké jsou aktuální ceny a o kolik jsou tyto streamovací platformy dražší než v USA i v jiných evropských zemích? 

Zábava za více peněz 

HBO Max se v naší zemi již pohybuje a do konce března 2022 jej bylo možné získat za výhodnější cenu než nyní. Když ale budete prozkoumávat nabídku stejné streamovací platformy v jiných státech, budete překvapeni. Postačí vám měnová kalkulačka a ihned budete vědět, že jako občan České republiky za zábavu zaplatíte o něco vyšší částku, než jakou platí lidé za hranicemi. I v případě Disney+ se bude jednat o trochu více, než kolik platí jiní Evropané. 

Stream, který u nás bude od června

Možná se jako fanoušek již nemůžete dočkat, až se k nám 14. června 2022 dostane Disney+. Tato streamovací služba bude nabízet velké množství seriálů, dokumentárních filmů i klasických filmů, které vznikly pod taktovkou tohoto studia. Jen během dvou let své existence se vyšplhal počet předplatitelů na 100 milionů. Ročně si za tuto službu zaplatíme 1990 korun, měsíčně pak 199 korun. 

Za tyto ceny se můžete těšit na tvorbu oblíbených studií, mezi které se řadí například National Geographic, Star Wars, Pixar, nebo stále populárnější Marvel. 

V USA se přitom cena za tuto službu pohybuje v cenové relaci poněkud jiné. Měsíčně je to 179 korun. V mnoha zemích Evropské unie se platí 172 korun. Roční předplatné je v Americe v přepočtu za 1792 dolarů, v zemích EU 1725 korun. 

HBO Max

Zatímco v březnu jsme měli možnost okusit HBO Max za 159 korun, od dubna se již cena navyšuje. Stanice, kterou z dřívějších dob znáte pod názvem HBO Go, bude nyní stát měsíčně 199 korun. 

Uvidíme, zda se za danou cenu můžeme těšit na český dabing u mnoha projektů.

Comments are closed.