OstravskeNoviny.cz

Hledáte bydlení v Ostravě?

Sehnat si nové bydlení není vůbec jednoduché. Za prvé musíme vědět, zda nám bude stačit byt nebo si raději pořídíme rodinný dům nebo zvolíme pronájem. Další rozhodování spočívá v tom, zda chceme bydlení nové nebo starší. Jistě máme i určitý finanční strop, který nechceme přesáhnout. Otázek okolo bydlení je spousty, proto vybrat ten správný domov představuje delší proces. Rozhodně bychom si měli prohlédnout více bytů a projít, jaké nemovitosti se nabízí. Shánět nové bydlení můžeme buď svépomocí nebo se obrátit na specializované realitní kanceláře, které nám s výběrem pomůžou. V nabídce mají domy nebo byty na prodej, k pronájmu, pozemky apod.

V Ostravě se nabízí mnoho možností k bydlení, ať už si vybereme nové lokality, kde se staví jak byty Ostrava nebo rodinné domy, tak čtvrtě, kde se již nějakou dobu bydlí. Záleží na nás, zda se chceme uchýlit spíše na okraj Ostravy nebo blíže k centru. Každé místo má jistě své pro i proti. Okraj Ostravy je charakteristický větším klidem, novějším prostředím, avšak poněkud horší je dostupnost ke službám. Centrum zase dýchá historií a ruchem. Všude to máme odsud blízko. Lze však najít i určitý kompromis a nalézt lokalitu, kde jsou byty nebo nemovitosti jak s dobrou dopravní dostupností, tak občanskou a navíc zde bude i klid.

Výhodou ostravských bytů je, že jsou cenově dostupnější, než třeba byty Praha nebo byty Brno. Ačkoliv ceny nemovitostí stále stoupají, investovat např. do koupě bytu se vyplatí. Jestliže chceme mít své bydlení a chceme se někde usadit, lepší je rozhodnout se pro koupi, než pro pronájem. V případě, že bychom se chtěli odstěhovat, ať už z jakéhokoliv důvodu, nikdy nad prodejem neproděláme. Proto se počáteční investice vyplatí. Za prvé budeme ve svém a nikdo jiný nemůže s bytem či domem nakládat a za druhé bude hodnota bytu či domu s největší pravděpodobností stoupat.

Comments are closed.