OstravskeNoviny.cz

Home staging jako klíč k rychlému prodeji nemovitosti

Zatímco mnozí lidé nemovitosti kupují, jiní se je snaží prodávat. Jsou pro ně zkrátka už velkým břemenem, které nechtějí nést na svých zádech. Spíše stojí o to, aby ono břemeno někdo nesl za ně. A zatímco někteří majitelé nemovitostí automaticky oslovují spolehlivé realitní makléře, jiní jsou spíše toho názoru, že si byt nebo dům zvládnou prodat sami. Pokud jste se rozhodli ke druhému zmíněnému čili k prodeji svépomocí, nezapomínejte na home staging. Ten je klíčem úspěšného prodeje.

realitní makléř

Co je to home staging?

Už jste někdy slyšeli, že první pohled dělá dojem? A přesně na to se sází i při prodeji nemovitostí. Pokud člověka nedokážete upoutat na první dobrou, pravděpodobně bude vaše nemovitost dlouho ležet na inzertním portálu a vám na zádech jako ono zmiňované velké a těžké břemeno. 

No, posuďte sami. Všimli byste si, respektive rozklikli byste inzerát, ktterý by se schovával za nehezkou fotografií, na které je nejen nepořádek v interiéru, ale také staré kusy nábytku, tma, umělé světlo, k tomu všemu tyrkysově či jinak výrazné zdi a prach, který na policích vidíte, i když se jedná jenom o fotografii? A co by s vámi udělal interiér, na první pohled uklizený (i když zcela prázdný), jehož zdi by byly nositeli bílé barvy a podlaha očividně zrovna vytřená? Na který z inzerátu byste klikli?

A přesně to je home staging – prezentace nemovitosti zájemcům. 

Perfektní vizuální stav, který zaujme na první dobrou

Úkolem zmiňovaného jevu je zaujmout na první dobrou. Jinými slovy se v této fázi prodeje ani tolik nehledí na funkční nebo praktickou stránku, důležité jsou emoce, které nemovitost v moderním a stylovém provedení vyvolá. 

Nemusíte se nutně pouštět do nákladné rekonstrukce, která by při prodeji byla ryze na vaše náklady a konečnou sumu za prodávanou nemovitost byste příliš nezvedli. Jen vyzvedněte přednosti a hrajte si. Přesně o tom je home staging – geniální nástroj, který vám pomůže rychle prodat nemovitost.

Comments are closed.