OstravskeNoviny.cz

Jak by měla vypadat mobilní aplikace, aby se odlišila od ostatních

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace jsou dnes nepostradatelným a velice mocným marketingovým nástrojem, který toho umí opravdu mnoho. Dokáže povzbudit zájem v zákaznících, dokáže zabít jejich neaktivitu a dokáže s velkou rychlostí rozšířit povědomí o firmě. Proto na ně sází prakticky každý internetový obchod. Dávno však neplatí, že vlastní mobilní aplikaci na míru může mít jen e-shop. Dnes tuto pravomoc má prakticky každý, a to jak například obec nebo město, které chce informovat občany o aktuálním dění, tak samozřejmě i muzea, festivaly nebo jiné instituce, které si u firmy Appkee nechají vytvořit aplikaci na míru jak pro Android, tak pro operační systém iOS. 

Jelikož jsou dnes mobilní aplikace doslova na výsluní, nemůžeme se divit tomu, že jich je najednou tolik. Každý prahne po moci tohoto marketingového nástroje, prakticky každý má už vlastní mobilní aplikaci. Právě z důvodu toho, že výrazně roste množství nabízených mobilních aplikací, se firmy, které o vlastní mobilní aplikaci uvažují, ptají, čím mají konkrétně oslnit, jak se musí jejich aplikace odlišit od ostatních, aby zkrátka zaujala. 

Aplikace na míru je jistota

Aby se firma zaručeně blýskla mezi konkurencí, vyplatí se vsadit na aplikaci na míru. Tak budete mít zajištěno, že bude aplikace jiná než ostatní aplikace a že nebude splývat v davu. 

Na jedno si však dejte pozor, a to na to, aby mobilní aplikace zcela nevytlačila mobilní web. Často se tak stává, proto mnohé firmy řeší jednu věc, a sice jestli půjdou cestou mobilní aplikace nebo jestli půjdou cestou mobilního webu. Nelze říct, co je správné řešení, vše se odráží na základě toho, jaké jsou priority a preference firmy. 

Řiďte se svou marketingovou strategií

Pokud se budete také rozhodovat mezi mobilními aplikacemi a mobilními weby, při rozhodování pomůže marketingová strategie a to, jak funguje její komunikace. Orientujte se i od potřeb zákazníků.

Comments are closed.