OstravskeNoviny.cz

Jak namontovat a natřít sádrokarton v koupelně?

Pustili jste se do rekonstrukce koupelny a chcete ji obložit sádrokartonem? Nabídka sádrokartonových desek je velmi rozmanitá a dostanete tak na výběr z různých velikostí a tlouštěk. Pro větší plochy jsou vhodné desky většího formátu, nicméně s menšími deskami může lépe manipulovat i jediná osoba. Ať už však nakonec zvolíte menší nebo větší rozměr, vyžadujte sádrokarton určený do vlhkých prostor. Poznáte ho podle zeleného zbarvení.

Následující informace nám poskytli profesionálové z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Před montáží desek nezapomeňte na otvory pro zástrčky vývody trubek. Použijte děrovačku nebo pilu na sádrokarton.

 sádrokarton Ostrava

Na vyměřování je ideální kovový příložník nebo vodováha. Vyznačte na desce čáry, nařízněte a poté ji zlomte o hranu.

Řemeslníci z divize sádrokarton Ostrava doporučují desky připevnit samořeznými šrouby přímo na konstrukci. Ta by měla být ke zdi ukotvena hmoždinkami.

Jakmile desky namontujete, pusťte se do zatmelení otvorů po šroubech a spár. Použijte tmel do vlhkých prostor.

Na co si dát pozor při malování?

Natěrači Ostrava upozorňují, že jednou z velkých chyb je nedostatečné zatmelení spojů a rýhy vzniklé broušením. Do aplikace nátěrových hmot se můžete pustit až v momentě, kdy bude povrch perfektně připraven. Jedině tak docílíte vynikajícího výsledku.

 Malíři Ostrava

Malíři Ostrava doporučují použití penetračního nátěru, který zamezí nežádoucímu efektu jednolité vrstvy připomínající sklo.

Pozor byste si měli dát také na výběr akrylátového tmelu – přestože výrobce uvádí, že tmel lze přetřít barvou, nátěr může na zatmelených místech praskat nebo tmavnout. Tomu lze předejít pomocí zmíněného penetračního nátěru nebo základní akrylátové barvy se zmatňujícím efektem.

Rada na závěr zní – vždy míchejte barvy na stejné bázi a dodržujte pokyny doporučené výrobcem.

Comments are closed.