OstravskeNoviny.cz

Jak poznat, jestli hrozí pejskovi onemocnění

Nemoci mohou sužovat každého domácího mazlíčka, psy nevyjímaje. Bohužel psi (ani jiní domácí mazlíčkové) si nemohou říct, kde je to bolí nebo jestli je něco bolí. Proto se očekává, že jejich majitelé budou pozorní a že odhalí včas symptomy poukazující na psí onemocnění. Pokud by se neodhalily příčiny včas, mohlo by dojít i k ohrožení života pejska. Přinášíme proto seznam příznaků a symptomů, s nimiž je třeba urychleně zavítat k veterináři. Trpí níže uvedenými věcmi i váš pejsek nebo se symptomy u něj naštěstí nevyskytují?

Schody pro psy

Samozřejmě každé onemocnění má své příznaky. U některých nemocí se však symptomy velmi podobají. Vybrali jsme proto takové příznaky nemocí, které mohou poukazovat na nejednu vážnou či méně vážnou chorobu.

Když pejsek nevyskočí na gauč

Když je pejsek nemocný, nemá chuť do života. S tím se pojí i to, že třeba nevyskočí na gauč, i když to dělává naprosto běžně. Nebo pokud mu dělají problémy i krátké procházky, může to poukazovat na vážné zdravotní onemocnění. Když pejskovi dělá problém skákat nebo chodit, nesvádějte to na lenost, ale uvědomte si, že to může být symptom třeba takzvané artrózy, kterou sice nelze vyléčit, ale je možné zmírnit příznaky nemoci či pomoct pejskovi žít snazší život. Třeba koupí schodů pro psy ulehčíte svým čtyřnohým psím mazlíčkům každodenní bytí, bude pro ně snazší se dostat třeba na gauč. Schody pro psy mimochodem zakoupíte třeba v e-shopu s chovatelskými potřebami iridog.cz.

Nezvyklé chování je také symptom onemocnění

Jí váš pes více než obvykle? Nebo trpí častou žízní či nadměrně tloustne? To mohou být příznaky třeba cukrovky, která se opravdu taky může projevit u psů. Samozřejmě i jiné nezvyklé chování může být symptomem toho, že je nemocný. Častým příznakem psích onemocnění je třeba naopak nechuť k jídlu nebo mrzuté, odměřené nálady.

Comments are closed.