OstravskeNoviny.cz

Jazzová opera Porgy a Bess v Ostravě

Janáčkova filharmonie Ostrava připravila 19. září od 19 hodin ve společenském sále DKMO pro ostravské publikum mimořádný koncert. Na programu bude jazzová opera Porgy a Bess George Gershwina, původně určená pro velikány jazzového zpěvu Ellu Fitzgerald a Louise Armstronga.

V koncertním provedení opery se divákům představí vynikající jazzmani – kontrabasista Vít Fiala, klavírista Ondřej Kabrna, trumpetista Václav Týfa a bicista Jan Linhart. Nicméně nejzářivější hvězdou večera bude Lee Andrew Davison, vynikající  americký  jazzový  zpěvák  žijící  od  roku 1991 v Praze, kterému bude jistě více než zdatně sekundovat pěvkyně Barbora Řeháčková (na snímku).
V první části večera pak zazní pásmo původních černošských spirituálů v podání malého jazzového combu a již zmíněného Lee Andrew Davisona, který v prostředí protestanského chorálu, spirituálů a gospelů v Oklahomě vyrůstal. Janáčkova filharmonie Ostrava uvede koncert inspirovaný černošskou hudbou pod taktovkou dirigenta Petra Chromčáka.

Vstupenky v ceně 190 korun je možno rezervovat na www.jfo.cz  nebo zakoupit v pokladně DKMO nebo v pobočkách Ostravského informačního servisu.

 

Comments are closed.