OstravskeNoviny.cz

Každý třetí kontrolovaný řidič v kraji pochybil, policisté vybrali přes čtvrt milionu na pokutách

Minulý týden policie v regionu pořádali dvě dopravně-bezpečnostní akce. Celkem se zapojilo 150 policistů, kteří skontrolovali 1300 vozů. Bezmála 500 řidičů spáchalo za volantem přestupek. V 442 případech to vyřešila bloková pokuta.

Celkem na pokutách zaplatili neukáznění řidiči 292 tisíc korun. Do akcí se zapojili policisté ze služby dopravní a pořádkové policie. Policisté se zaměřili na dodržování ustanovení zákona o silničním provozu, zejména na dodržování povolené rychlosti jízdy vozidel v obci, ale i mimo obec.

Z hlediska rychlosti překročilo zákonem stanovený limit 388 řidičů. Dva řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholických nápojů, jeden byl při řízení ovlivněn návykovou látkou.

Foto: PČR

Foto: PČR

Policisté zaznamenali 1 přestupek na železničním přejezdu a v 10 případech nebyly použity při jízdě bezpečnostní pásy. Motocyklisté se dopustili 2 přestupků. Policisté zjistili 15 vozidel, která neměla vyhovující technický stav. Dva řidiči nedodrželi bezpečnostní přestávky a doby jízdy a 4 si vyrazili na dálnici bez známky.

Comments are closed.