OstravskeNoviny.cz

Když máte toulavé boty aneb výlet vlastním hotelem do neznáma

Putování rozšiřuje obzory. Není potřeba si pořizovat drahou dovolenou, postačí vám nedaleké končiny. Když máte vlastní hotel, není důležité, kam se vydáváte. Jak na to?

Proměňte své auto

První z možností je proměnit své vozidlo v pojízdný hotel na kolečkách. Dnešní možnosti jsou nekonečné. Například střešní stan se postará o dokonalé zázemí pro vaše cesty. Poctivá hliníková vestavba do aut zase vytvoří kuchyňku i v malém zavazadlovém prostoru. Nemusíte utrácet za ubytování ani restaurace. Užijte si vlastní pojízdný hotel a vydejte se objevovat krásy naší země. Nebo se vydáte za hranice a prozkoumáte zajímavosti u našich sousedů? Vaše auto vás jistě doveze také k moři nebo do hor.

střešní stanBez pohonných hmot

Někdo nedá dopustit na putování na kole. Sice se nedostanete do takových vzdáleností, jako v případě auta, ale zase některé místo poznáte mnohem více. Dokážete si poradit s drobnými opravami vašeho jednostopého miláčka? Vydejte se na putování na kole. Svůj vlastní hotel si sbalíte do brašny, nebo jej upevníte pomocí „pavouků“, tedy upínací gumy, ke konstrukci vašeho kola. Spacák a stan, nic víc nepotřebujete. Objevujte krajinu i pamětihodnosti, potkejte nové lidi. 

Vše mám na svých bedrech

Ne, to v žádném případě není věta, kterou pronáší někdo, kdo si připadá přetížený. Tato věta je radostným zvoláním batůžkáře. Toulavé boty nepotřebují dálavy, potřebují zážitky. A ty získáte i o několik kilometrů za vaším domovem. Sbalte si krosnu a spacák, karimatku i stan si vložte do tohoto zavazadla. K tomu malý vařič a ešus, a jste volní jako ptáci. Kam se vydáte? Vlastní hotel má jednu velkou výhodu. Má nekonečně mnoho hvězdiček. Ty si můžete při jasné obloze prohlížet do nekonečna. Domů se vrátíte spokojení a s vědomím, že toho k životu vlastně zase tolik nepotřebujete.

Kam se vydáte s toulavými botami? Jakou formu putování zvolíte?

Comments are closed.