OstravskeNoviny.cz

Lístky na zápasy hostujícího Baníku jen na jméno

A je to tu. Ultras Baníku si tak dlouho koledovali, až klub přistoupil k opatření, že bude lístky na zápasy Beníku venku prodávat jen na jméno. Pomůže to? Klub zavedení nových pravidel při výjezdech k ligovým utkáním oznámil na svých internetových stránkách v reakci na nedělní výtržnosti ostravských chuligánů při utkání v Brně. V praxi to bude fungovat tak, že na zápas ostravského týmu na hřišti soupeře, se budou lístky v předprodeji v Ostravě prodávat jen po předložení průkazu totožnosti. Na vstupenku bude zaneseno jméno a datum narození fanouška, u vchodu na stadionu proběhne kontrola. Při nesrovnalostech nebude fanoušek do hlediště vpuštěn.

Vedení Baníku si slibuje, že tzv. řízený ticketing je jedinou možností jak omezit výtržnosti nepolepšitelných fandů, kteří se jezdí na zápasy venku jen vymlátit. “Už jsme vstoupili do jednání se Slavií Praha, abychom tuto praxi zavedli při příštím výjezdu. Okamžitě jsme se dohodli,” uvedl na webu manažer pro komunikaci a vnější vztahy Baníku Igor Bruzl. Zápas s lídrem tabulky se uskuteční 9. března v Praze. Vedení klubu už podle něj seznámilo s rozhodnutím na vzájemné schůzce i zástupce Ultras Baníku.

V neděli se hrála fotbalová liga poprvé podle nových bezpečnostních pravidel a bez přítomnosti policie, která podle nového zákona od 1. ledna zasahuje na stadionech pouze v případě, že pořadatel situaci nezvládne, na jeho vyzvání a zásah může klubu naúčtovat. V Brně museli pořadatelé přivolat policisty ještě před začátkem utkání, aby učinili přítrž řádění ostravských výtržníků.

Comments are closed.