OstravskeNoviny.cz

Moravskoslezská ČSSD odstartovala Cestu ke změně

Krajská volební kampaň je již skoro v plném proudu. Nejvýznamnější politické strany již oficiálně představily své kandidáty i volební programy a rozbíhají se také volební mítinky. V úterý 2. září odstartovali na Masarykově náměstí v Ostravě své volební turné, nazvané Cesta ke změně, i moravskoslezští sociální demokraté. Na této akci byli, vedle kandidáta na hejtmana Jaroslava Palase a šéfa moravskoslezské organizace ČSSD Lubomíra Zaorálka, přítomni i předseda ČSSD Jiří Paroubek a předseda polské sociálnědemokratické Aliance demokratické levice Grzegorz Napieralski.

Sociální demokraté se netají tím, že chtějí tyto volby vyhrát a být tou silou, která bude sestavovat budoucí koalici a nastartují změny. „Budeme bránit privatizaci krajských nemocnic a ostravské fakultní nemocnice, zamezíme tomu, aby se zdravotní pojišťovny přetransformovaly na obchodní společnosti. Zkvalitníme veřejnou dopravu, zlepšíme životní prostředí. Budeme tlačit na největší znečišťovatele, aby velkou část svých zisků investovali do technologií chránících prostředí, “ prohlásil Jaroslav Palas, který je jedničkou kandidátky.

Jeho slova potvrzuje i místopředseda moravskoslezské organizace ČSSD Michal Bayer. „Pokud se podíváme zpět, tak vidíme, že řada pozitivních změn šla ruku v ruce s výsledkem sociálnědemokratické politiky, ať již to bylo na vládní úrovni, kde vládám ČSSD vděčíme za stavbu dálnice a snížení nezaměstnanosti, nebo na úrovni komunální, kde vznik většiny průmyslových zón iniciovaly obce, kupř. Ostrava. V tomto ohledu současné krajské vedení často zaostává,“ dodal Bayer.

Sociální demokraté sázejí zejména na kontaktní kampaň a aktivitu členů strany a řady dobrovolníků. „Kontaktuje nás řada lidí, kteří chtějí pomoci, aniž by byli členy strany. Spoléháme také ve velké míře na studenty a Mladé sociální demokraty, kteří jsou v našem kraji velmi aktivní,“ přiblížil dobrovolnickou aktivitu Bayer. Náklady své kampaně odhaduje krajská ČSSD na čtyři milióny.

Comments are closed.