OstravskeNoviny.cz

Motorky si zaslouží pravidelnou péči stejně jako osobní automobily

Silné stroje jsou krásná věc, ale bohužel ne bezúdržbová. Je třeba věnovat péči spoustu peněz i času a o svůj “poklad” se náležitě starat, aby se na něm do pár let nepodepsal zub času. Je to zkrátka a dobře podobné jako u osobních automobilů. Tam sledujeme hlavně tlumiče do auta. Nezáleží na tom, jestli se bude jednat o tlumiče BMW nebo jiné značky, když vypoví svou službu, může to negativně ovlivnit jízdu. U motorek se najdou také podobné autodíly.

Na věky věků 

V první řadě je třeba podotknout, že každý motocyklista si svého stroje nesmírně váží a dává mu všechnu lásku a pozornost. Je to srdcová záležitost a takový vztah těžko pochopit. Čističe na moto a kůži jsou v každé garáži a motorkám se dostává pravidelných procedur, aby na další projížďce dělaly parádu. Museli byste dlouho hledat, abyste našli stroj zanedbaný, odřený a od špíny. To k sobě prostě nejde. 

Nezáleží na tom, jestli motorka stála padesát tisíc nebo tři sta, jestli je úplně nová nebo už má pár desítek tisíc najeto. Je to láska a víc netřeba dodávat. Snad jen další balení čističe na moto a kůži. 

Motorka vyžaduje tu nejlepší péči 

První bod, kterému je třeba se věnovat, je možnost zázemí. Pokud stojí motocykl v dešti i v mrazu venku, je to pochopitelně špatně a ani ta nejlepší kosmetika to nezachrání. Plechy trpí a stroj stárne mnohonásobně rychleji. Garáž nebo alespoň stání pod střechou je pro jeho ochranu klíčové. 

Voda pro čištění motorky zdaleka nestačí. To se dá praktikovat u automobilu, ale tady je třeba zásoba vosků a leštících sad, jemné hadříky a speciální grif, abyste dokonale rozleštili šmouhy. Hodit se vám budou i různé špachtle, kterými se dostanete i do velmi těsných útrob kolem výfuků. Chrom je v tomto směru nekompromisní a neodpustí nedotažený úkol. Každý otisk je znát a kazí celkový dojem. 

Nejde ale jen o vzhled, důležitá je prevence. Na pravidelném servisu se odhalí mnohé, ale špína usazená ve spárách a plechy s patinou a odřeninami jdou vždycky jen za řidičem, který je za svůj stroj zodpovědný. Někdo chce mít vedle sebe krásnou ženu, někdo motorku a někdo obojí. Ani jedno ale nepořídíte za pár drobných.

Comments are closed.