OstravskeNoviny.cz

MUDr. Guziana: Chci zrušit poplatky ve zdravotnictví

Jako chirurga přivedla Petra Guzianu ke kandidatuře do Senátu za ČSSD v Ostravě situace ve zdravotnictví a údajně nekoncepční kroky ministra zdravotnictví. Agentuře Mediafax řekl, že nesouhlasí se zavedením regulačních poplatků ani se záměrem privatizace nemocnic a zdravotních pojišťoven.

Šestapadesátiletý lékař z Ostravy pracuje 32 let jako chirurg v ostravské fakultní nemocnici a deset let se angažuje v komunální politice. “Znám tedy dobře problematiku zdravotnictví a zejména dopady současných vládních reforem, protože je vidím z pohledu regionálního politika, občana i lékaře,” uvedl Guziana. Domnívá se, že mu voliči dají svůj hlas, protože ve volebním obvodu ho dobře znají a mohou posoudit rozsah jeho činnosti.

“Vzhledem k tomu, že stále pracuji ve státní sféře, mé finanční možnosti tomu odpovídají. Nemohu si dovolit vkládat do volební kampaně nějaké vlastní úspory, na kampaň přispívá především strana, mým vkladem jsou dva měsíce neplaceného volna, abych se mohl volební kampani plně věnovat,” odpověděl Guziana na otázku, kolik bude stát jeho kampaň.

Pokud bude zvolen, chtěl by pracovat ve zdravotním výboru.

Comments are closed.