OstravskeNoviny.cz

Navzdory pandemii Suntel Group z rodiny Rusňákovy DRFG upevňuje svoji tržní pozic

V uplynulém koronavirovém období se každý z nás přesvědčil, jak nezbytné se pro nás všechny stala potřeba permanentního připojení k internetu. Děti se potřebovaly připojit na distanční výuku, lidé pracovali z domova a také raketově vzrostla poptávka po produktech koupených online. Tato potřeba se časem dokonce navyšovala. Aby vše správně fungovalo, je zcela nezbytné nepřetržité připojení k telekomunikační infrastruktuře. Na tuto poptávku DRFG pod taktovkou Davida Rusňáka rychle zareagovala a nabídla svým klientům špičkové nejmodernější technologie. 

Telekomunikace

DRFG TELCO se primárně orientuje na investiční oblast do telekomunikační infrastruktury včetně výstavby, modernizace a servisu telekomunikačních sítí pro významné globální operátory ve střední a západní Evropě. Z důvodu neustálého nárůstu technologických a provozně náročných telekomunikačních sítí se zaměřují zejména na služby s vyšší přidanou hodnotou a komplexnost svých služeb. Disponují dlouhodobými zkušenostmi s řízením velkých projektů, provozem a servisem telekomunikačních sítí.

Realizované investice

  1. Suntel Group – je mezinárodní společnost poskytující služby telekomunikačního charakteru pro výstavbu a provoz sítí ve Švýcarsku, Německu, Rakousku, Nizozemsku, České republice a na Slovensku. Ve Švýcarsku figuruje v TOP3 a každým rokem roste o 100 %. Mezi klienty Suntel Group patří nejvýznamnější celosvětové telekomunikační společnosti: Vodafone, Salt, Ericsson, Huawei, T-Mobile, O2, Cetin a další. 
  2. Enkom – působí na švýcarském trhu více než 30 let a do portfolia jeho klientů patří největší švýcarští telekomunikační operátoři a globální dodavatelé technologií jako jsou Swisscom, Sunrise, Huawei, Axians, Cablex a mnoho dalších. Společnost eviduje přes sto zaměstnanců a letošní tržby převýšily 500 milionů korun.
  3. Backbone – působí na českém trhu od roku 2001. Poskytuje služby v oblasti telekomunikací a IT, specializuje se především na výstavbu a modernizaci 2G/3G/LTE technologií včetně bezdrátových i optických přenosových sítí a anténních rozvodů. 
  4. Arbor – je vyspělá telekomunikační společnost s více než 25letou historií. V České republice je dlouhodobým dodavatelem pro společnosti Vodafone, Cetin nebo Huawei. Společnost působí také na Slovensku, Německu a Rakousku.
  5. FibreNet  – je vlastníkem a provozovatelem telekomunikační infrastruktury na Slovensku, kudy vede optická páteřní síť přes celé území Slovenska v délce více jak 600 km. Společnost zprostředkovává přímé propojení České republiky, Rakouska, Maďarska a Ukrajiny. 
  6. TeleDat komunikačné systémy – vznikla v roce 1993, orientuje se na poskytování komplexních služeb v odvětví telekomunikací, zaměřuje se na výstavbu, údržbu a servis mobilních sítí pro všechny velké telekomunikační hráče na slovenském trhu.
  7. Lukromtel – působí na Slovensku od roku 2002 a pro významné společnosti staví sítě a instaluje datové technologie.

Autor: Michal Pecka

Comments are closed.