OstravskeNoviny.cz

Nebankovní půjčka funguje jako pomoc, musíte ale dodržet zásadní pravidla půjčování

Když peníze dojdou a výplata je daleko, jako řešení se nabízí nebankovní půjčka. Fenomén finančního světa prý dostal mnoho lidí do potíží, jenže to není tak úplně pravda. Mnoho lidí se do dluhové spirály nebo až k exekutorovi dostalo kvůli vlastní nezodpovědnosti. Pokud dokážete dodržet základní pravidla zodpovědného půjčování, nemusíte mít obavy, půjčka vám totiž pomůže a vy si budete žít spokojeněji. 

1. Zjistěte si co nejvíce informací o poskytovateli

V první řadě si musíte zjistit, od koho si půjčujete, a nesmíte to v žádném případě podcenit. V České republice totiž až donedávna působilo několik desítek tisíc nebankovních společností, řada z nich měla nastaveny šílené podmínky a nejednala s klienty fér. I díky nim skončili lidé ve spárech exekutora.

ověřený poskytovatel úvěrů

Jejich počet se na cca 600 snížil díky novele zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde). Novela mimo jiné zavedla povinnost pro poskytovatele mít licenci k vydávání nebankovních půjček. Pokud ji nemá, porušuje zákon a s největší pravděpodobností nebude jednat fér. Jestli má společnost licenci či nikoliv, zjistíte na webu ČNB v online registru. Pokud zde jméno společnosti je, je to ověřený poskytovatel úvěrů, od kterého si můžete bez problémů půjčit. Je také žádoucí, abyste jméno společnosti našli mezi členy APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů).

2. Podívejte se reálnýma očima na vlastní finanční situaci 

Aby pro vás nebankovní půjčka fungovala jako pomoc, která vám vytáhne trn z paty v době finanční krize, musíte reálně posoudit vlastní finanční situaci.

rychlé půjčky

Půjčka od nebankovní společnosti má 3 specifika – nabízí nižší částky v řádu několika tisíc korun, má krátkou dobu splatnosti a vrací se v jedné splátce, tj. z jedné výplaty. To je stěžejní a vy musíte mít jasno v tom, že ji právě z jedné výplaty budete moci zaplatit. Spočítejte si tedy celkové příjmy, odečtěte od nich výdaje. Výsledek udává sumu, kterou můžete na splátku dát. Pokud v tom máte jasno, můžete si o peníze z rychlé půjčky požádat okamžitě.

Comments are closed.