OstravskeNoviny.cz

Není materiál jako materiál, a to platí i při výběru květináčů

Ať už si vybíráte prakticky cokoliv do svých domácností, možná přemýšlíte nad tím, pro jaký typ dané věci se rozhodnout. Nabídka na trhu je totiž velmi pestrá a ani výběr obyčejných květináčů není zrovna snadný. Vezměte si, že se aktuálně na trhu nachází keramické květináče, které se od těch plastových na první pohled opravdu výrazně liší. Jaký je v tomto případě výherce tohoto souboje?

Není materiál jako materiál

Velké keramické květináče, malé plastové nádoby, kovové alternativy – i květináče mají na trhu různá zastoupení a i když se jedná o drobný doplněk vašeho interiéru, případně zahrady, přesto nad jeho koupí budete uvažovat. Protože na doplňcích záleží, říká se. 

Ani jednomu druhu obvykle nelze upřít estetickou stránku věci. Rozhodující však nakonec bude umístění a také další faktory, které mohou mít na květináče nějaký vliv.

Když budete pěstovat květiny venku

Pěstování květin je poměrně příjemným koníčkem, ke kterému si nakonec najde cestu prakticky každý. Pokud přemýšlíte i vy nad tím, že si pořídíte něco nového na zahradu nebo na venkovní balkon, květináče jsou něčím, co budete vybírat také. 

Při venkovním pěstování se vyplatí sázet spíše na keramické, případně na betonové. Jsou totiž těžší, vítr si s nimi jen tak neporadí. Navíc jsou odolné proti dešti. Jen si tedy dejte pozor, aby měly nádoby odtoky pro přebytečnou dešťovou vodu. Po pořádném slejváku by jinak rostliny zasazené v květináři nemusely přežít. 

 Když budete pěstovat květiny uvnitř

Pokud se rozhodnete spíše pro tradiční vnitřní pěstování rostlin čili pokud půjdete cestou květin posázených na okenních parapetech, případně sídlících v rozích místností, keramické květináče nejsou v takovém případě extrémní nutností. Vhodnější jsou plastové, ale o chlup modernější jsou proutěné květináče, které většinou obsahují i menší plastovou vložku, aby byla zajištěna jejich delší životnost.

Záleží ale samozřejmě na květině a její velikosti. Hledejte takové květináče, skrze které nebude určitě prosakovat voda.

Comments are closed.