OstravskeNoviny.cz

Oslava Dne boje za svobodu a demokracii se v Ostravě stala propagační akcí pravice

Den boje za svobodu a demokracii si Ostravané připomněli setkáním na ostravské Nové radnici, které organizovala Konfederace politických vězňů ČR. Akce je uctěním obětí boje proti všem totalitním režimům, sdělil předseda severomoravské organizace politických vězňů Leo Žídek.

“Mnozí naši voliči se dali koupit za třicet korun,” uvedl Žídek, když hovořil před zcela zaplněnou vstupní halou radnice v souvislosti se současnou politickou situací o tom, že demokracie je také zodpovědnost. “Touha po majetku, po moci, je příčinou současné ekonomické krize, neboť ta je důsledkem krize mravní a morální,” řekl Žídek.

Kromě připomenutí událostí 17. listopadu 1939 a 17. listopadu 1989 se tak oslava pondělního svátku stala demonstrací proti současnému politickému vývoji. Bývalá náměstkyně hejtmana a současná členka zastupitelstva Jaroslava Wenigerová (ODS), která spolu s dalšími představiteli kraje i města položila kytici k pamětní desce obětem zla, také hovořila o tom, že se sociální demokraté zpronevěřili demokracii, když po krajských volbách přizvali do krajské vlády komunisty. Současně vyslovila naději, že nejde o stav dlouhodobý.

Akce se kromě starších občanů, politických vězňů, příslušníků bývalých vojenských jednotek složených z politicky perzekuovaných mužů, pétépáků, zúčastnilo také mnoho mladých lidí.

Comments are closed.