OstravskeNoviny.cz

Ostravští celníci vybrali loni do státního rozpočtu více než 5 miliard

Moravskoslezští celníci přispěli v roce 2013 do státního rozpočtu  5 miliardami a 286 miliony korun.  Na daních, clu a jiných poplatcích tak vybrali o 1,157 miliardy více než v předchozím roce. Informovala o tom Pavla Zdobnická z Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj.

celníciNejvyšším příjmem státního rozpočtu byl výběr spotřební daně z minerálních olejů, tabákových výrobků, cigaret, vína a piva. Celkem ostravští celníci vybrali 4 miliardy a 101 milionů. Další příjmy pocházely z výběru cla, DPH, ekologické daně a například pokut ve správních řízeních.

V loňském roce ostravští celníci zabavili více než 242 tisíc litrů alkoholu, 520 tisíc kusů cigaret a necelých 50 tun tabáku. Únik na spotřební dani by v tomto případě dělal více než 98 milionů korun. Další záchyty celníků se týkaly minerálních olejů, padělků textilu, elektroniky a dalšího spotřebního zboží, zajištění omamných a psychotropních látek. Během roku provedli celníci 47 kontrol zaměstnávání cizinců, při kterých bylo zkontrolováno 119 cizinců, u 84 z nich vzniklo důvodné podezření z porušení zákona o zaměstnanosti.

 

Zdroj: Celní úřad pro Moravskoslezský kraj

 

 

 

Comments are closed.