OstravskeNoviny.cz

Platby Maxkartou pomohou zdravotně znevýhodněným studentům z Moravskoslezského kraje

Po celý srpnový měsíc přispívají klienti Poštovní spořitelny na dobrou věc. Z každé platby provedené prostřednictvím Maxkarty podporují jednou korunou studenty Obchodní akademie, odborné a praktické školy pro tělesně postižené v Janských Lázních. Téměř čtyři procenta tamních studujících přitom pochází až z Moravskoslezského kraje.

Cílem projektu je finanční podpora výstavby multifunkční tréninkové kanceláře pro zdravotně znevýhodněné studenty, kteří se rekrutují z celé České republiky. „Přechod do samostatného běžného života je pro zdravotně znevýhodněné mladé spoluobčany velmi náročný. Vzdělávání a možnost vykonávání odborné praxe při studiu může tento proces výrazně usnadnit,“ zdůvodňuje Jitka Švejcarová, manažerka společenské odpovědnosti Poštovní spořitelny, zaměření právě na vybraný projekt.

PS chce touto akcí, jež je součástí dlouhodobé strategie společensky odpovědného chování banky, motivovat své klienty k co nejčastějším platbám Maxkartou. „Maxkarta je jednou z nejrozšířenějších platebních karet na trhu. Každý měsíc se počet uskutečněných transakcí zvyšuje, proto věříme, že konečný příspěvek na projekt bude velmi atraktivní,“ doplňuje Miroslav Seidl, výkonný ředitel segmentového a strategického marketingu.

Aktuální kampaň podtrhuje základní princip společenské odpovědnosti Poštovní spořitelny. Tím je propojení vlastního obchodu s pomocí tam, kde je potřeba. „Chceme si být s partnery vzájemně prospěšní a společenské problémy řešit efektivně a přímo u zdroje. Pokud se nám k pomoci podaří přesvědčit i naše klienty, dosáhneme mnohem výraznějšího efektu,“ uzavírá Seidl.

Comments are closed.