OstravskeNoviny.cz

Rekuperace je podporována štědrou státní dotací

Věděli jste o tom, že při pořízení systému řízeného větrání s rekuperací tepla můžete dosáhnout na štědrou státní dotaci? Tuto možnost mohou využít majitelé stávajících staveb, ale také stavitelé nových bytových jednotek. 

rekuperace

Čerstvý vzduch je základ

Příliv kyslíku je pro náš organismus nezbytný. Pokud jste zvyklí doma větrat, jistě víte, že se v prostoru cítíte mnohem svěžejší. Zateplené budovy je přitom velmi nutné větrat, aby v nich nedocházelo ke skleníkovému efektu a ke hromadění vlhkosti, kvůli které vznikají nebezpečné plísně. Při větrání ale do bytu vpouštíte chladný vzduch, který poté musíte znovu vytápět. Rekuperace právě toto řeší.

Žádné alergeny do bytu

Další velkou výhodou systému s rekuperací je fakt, že díky filtraci se do bytu nedostanou alergeny. Polétavý prach, pylové částice a další nečistoty jsou bezpečně zachyceny, takže do vašeho příbytku proudí pouze čistý a příjemný vzduch. 

Nové i stávající objekty

Rekuperace se hodí nejen pro novostavby, ale také pro všechny objekty, které jsou zateplené a mají novější okna. Právě v těchto objektech je systém řízeného větrání velmi vhodné použít. Vzduch, který proudí do bytu, se tak již pomalu předehřívá, a vy následně ušetříte náklady spojené s vytápěním. 

Státní dotace pro systém rekuperace

V letošním roce je možno čerpat ze státního programu Nová zelená úsporám velmi štědrou státní dotaci pro všechny projekty, které mají za cíl úsporu energie a využívání ekologických zdrojů energie. Mezi tyto systémy se řadí také systém řízeného větrání s rekuperací tepla. Na pořízení systému můžete od státu dostat příspěvek 24 až 30 tisíc korun, což je velmi přívětivé. Je to sice méně než na fotovoltaickou elektrárnu, kde může být dotace až 170 000 Kč, ale i tak je to příjemný bonus.

Efektivní využití zdrojů energie, mezi které se řadí také rekuperace, jsou státem podporovány v rámci programu Nová zelená úsporám. Systém si tak můžete pořídit nyní a ušetřit tak velkou část nákladů.

Comments are closed.