OstravskeNoviny.cz

Archiv rubriky: Články

Blíží se advent! Připravte se na předvánoční čas

Advent je obdobím shánění vánočních dárků, pečení cukroví, firemních večírků, ale také nepříjemného stresu. Můžete však udělat několik věcí, díky kterým si letos předvánoční čas co nejvíce zpříjemníte. Co tedy letos udělat jinak, abyste se vyhnuli nepříjemnému shonu a krásu vánočních svátků si užili v klidu a pohodlí rodinného kruhu? 

Sladidla nejen do kávy

Patříte k milovníkům kávy? Možná vyžadujete, aby byla dostatečně sladká. Některá kávová zrna jsou velmi silná a mohou působit až hořce. Tím, že si oblíbený kofeinový nápoj osladíte docílíte chuťového vyrovnání a najednou nebude popíjení kávy nijak zvláštní nebo nepříjemné. Abyste však kávu nesladili tradičním rafinovaným cukrem, dejte přednost něčemu trochu jinému. Je libo například…

Strava při IBS: jak zlepšit celkový zdravotní stav?

Enterosgel

Jakmile se vysloví slovo „dieta“, v mozku se objevuje odpovídající asociace – „hubnutí“, „fitness“, „sport“. Není to tak ovšem vždycky: určitá omezení v jídle bývají způsobena zdravotními potížemi. Například FODMAP je způsob stravování, který mimo jiné může pomáhat zmírnit projevy syndromu dráždivého tračníku s akutními průjmy nebo-li IBS-D. Co přesně ta zkrátka – FODMAP – znamená?