OstravskeNoviny.cz

Zapojte se do soutěže „S pohybem každý den“ – pro zdraví a o ceny

Cílem soutěže S pohybem každý den je zvýšení vědomostí, dovedností a utvrzení návyků vedoucích ke zdravému životnímu stylu a tím snížení zdravotních  rizik vyplývající z nedostatku pohybové aktivity.
Jak říká Monika Žoltá ze regionální pobočky Státního zdravotního ústavu, který soutěž organizuje, pořadatelé očekávají, že se do souteže připojí nejenom dospělí, ale i děti. Vyhlášené jsou celkem tři kategorie – děti do šesti let s dospělým, dále školáci a nakonec mladiství a dospělí. V soutěži se sbírají body za každou jednotlivou aktivitu – ten kdo nasbírá bodů alespoň 30 za měsíc, bude zařazen do slosování o ceny.
A za co můžete body získat? Třeba hodinový pobyt venku spojený s pohybem je za bod, za rekreační sportoní aktivitu v délce jedné hodiny jsou body dva a za hodinu sportování v oddíle jsou body dokonce čtyři. Pro někoho to bude hračka, pro jiného příležitost, jak se začít trochu víc hýbat. Pozor ale, body můžete i ztrácet – třeba hodina a půl u televize nebo den bez pohybu je bod dolu. Podobné info najdete na stránkách www.szu.cz.
Nedostatečný pohyb, sedavý způsob života ve spojení s nadbytečným příjmem potravy jsou jedním z významných příčin poruch zdraví, především nadváhy a obezity. Počet léčených obézních pacientů přibývá, obezita se stává hrozbou světového zdraví.  Pravidelná tělesná aktivita s vyváženým jídelníčkem je nejlepším prostředkem k jejich prevenci. Soutěž probíhá již od června a potrvá do října, vypněte tedy počítač a vydejte se ven – body a vaše zdraví už volají.

Comments are closed.