OstravskeNoviny.cz

Solární veřejné osvětlení má nulové provozní náklady

Přejete si do rozpočtu vaší obce přispět trvalou úsporou a přidanou hodnotou? Pořiďte veřejné osvětlení, které je naprosto nezávislé na zdroji energii ze sítě. Jaké jsou výhody solárního veřejného osvětlení?

Nepotřebujete vůbec žádný zdroj elektřiny

K tomu, aby byly prostory vaší obce kvalitně osvětleny, v žádném případě nepotřebujete zdroj elektřiny. Solární veřejné osvětlení si totiž vystačí jen s energií ze slunečních paprsků. Přes den systém neúnavně sbírá energii ze slunce, večer jí efektivně napájí osvětlení. Jestliže jste již nyní šetřili a měli v obci LED veřejné osvětlení, se solárním osvětlením pro vaši obec budete ještě spokojenější. Vaše výdaje na každoroční osvětlení obce se totiž budou rovnat nule. 

Nulové provozní náklady

Systém nevyžaduje žádné připojení k elektrické síti, tím pádem ani žádné provozní výdaje. Není třeba nic připojovat a opravovat. Solární veřejné osvětlení je ihned připraveno k instalaci a k neúnavnému používání. Tyto systémy jsou koncipovány již tak, že po devadesát procent času fungují v úsporném režimu. Jen deset procent z celkového času pak pracují na plný výkon. Technologie soumrakového čidla vyniká systémem svícení pouze v době, kdy je to potřeba. 

Nasměrování světelného toku

Veškeré světlo, které solární systém osvětlení vyzařuje, je efektivně využito. Nedochází k oslňování okolí, jelikož je světelný tok přímo nasměrován tam, kam je potřeba. Okolní budovy tak nejsou oslněny svitem z pouličního osvětlení. 

Akumulace energie 

Pokud si budete přát vlastnosti této chytré formy pouličního osvětlení ještě vylepšit, zvolte jako příslušenství akumulátorový box. Ten je možné instalovat přímo na stožár, nebo jej vložit do země. Akumulátor bude schraňovat energii a bude ji využívat i ve dny, kdy je dlouhodobě méně slunečního svitu. 

Solární veřejné osvětlení sníží náklady za každoroční osvětlení vaší obce na nulu.

Comments are closed.