OstravskeNoviny.cz

Starý pušky v Kanadě obhajovaly titul s logem DRFG Davida Rusňáka na dresu

Lední hokej patří v Česku k nejpopulárnějším sportům, a proto většina Čechů nejspíš tuší, že v hokeji jsme olympijští vítězové a také několikanásobní mistři světa. Od loňska ale máme mistry světa také v hokeji na rybníku. Tuto trofej přímo v kolébce ledního hokeje v Kanadě, získal tým ze Žďáru nad Sázavou, který si říká Starý pušky. Šestice bývalých aktivních hokejistů na vavřínech neusnula, začátkem roku opět obhájila domácí titul a znovu se tak nominovala na Mistrovství světa v Kanadě, kam už tentokrát poletí s finanční podporou investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka.

Na počátku byl přitom silvestrovský hec. Parta bývalých hokejistů, která spolu hrávala v mládežnickém hokeji ve Žďáru nad Sázavou se při předloňské oslavě konce roku rozhodla, že sestaví mančaft na mistrovství České republiky v rybníkovém hokeji. Naštěstí nezůstalo jen u diskuzí, ale nápad přežil do Nového roku.

Hokejisté s logem DRFG na dresech titul neobhájili

Starý pušky po necelém měsíci a bez většího tréninku odjeli do Prahy, kde se utkaly s dalšími kluby české rybníkové ligy. Sice bez tréninku, ale o to s větším zápalem, a díky tomu Starý pušky domácí šampionát vyhrály, což také znamenalo automatickou nominaci na mistrovství světa v Kanadě.

Ani za oceánem vítězná šňůra šestice rybníkových reprezentantů neskončila, a tak loni v únoru na zamrzlém jezeře v kanadském Plaster Rock porazily všechny soupeře a získaly trofej mistrů světa v rybníkovém hokeji. Rozhodně to ale nebylo jednoduché, konkurence byla velká a teploty v Kanadě klesaly až na -20 °C. Na rozdíl od domácího mistrovství se v Kanadě hrálo na skutečném přírodním ledu, který není tak rovný jako ten umělý.

V letošním roce bohužel Starý pušky titul neobhájily, jejich cesta skončila ve čtvrtfinále a letadlem se domů vrátili bez titulu. Přestože nakonec skončily na pátém místě, což sami považovali za zklamání, investiční skupinu DRFG Davida Rusňáka reprezentovaly skvěle. A skupina může dál pokračovat ve skvělé podpořen charity, ale také ve službách svým klientům, kterým nabízí dluhopisy nebo podílové fondy.

Comments are closed.