OstravskeNoviny.cz

Stavební firma nabízí pozůstalým ze Studénky čtvrt milionu

Železniční neštěstí ve Studénce

Železniční neštěstí ve Studénce (Novinky.cz)

Bez ohledu na to, jak dopadne vyšetřování tragické železniční nehody, rozhodla se stavební společnost ODS – Dopravní stavby Ostrava vyplatit rodinám obětí čtvrt milionu korun.

Hlavní dodavatel stavebních prací na rekonstruovaném silničním mostu ve Studénce ODS – Dopravní stavby Ostrava hodlá odškodnit pozůstalé po obětech tragické nehody z 8. srpna, při které zemřelo po pádu mostu do kolejiště 7 lidí. Každé z těchto rodin je podnik připraven vyplatit částku 250 tisíc korun.

Podle Dana Šabíka za gentury Bison a Rose, která stavební firmu zastupuje, cítí ostravská společnost jako morální povinnost pomoci rodinám obětí a zraněným v jejich tíživé situaci. “Rozhodla se jim proto poskytnout jednorázovou finanční pomoc, aniž by předjímala výsledky vyšetřování,” řekl iHNed.cz

Celkem tedy firma rozdá minimálně jeden a tři čtvrtě milionu korun. “Příspěvěk 250 tisíc bude vyplacen každé rodině, tedy sedmkrát,” řekl Šabík s tím, že satisfakce se dočkají také cestující, kteří utrpěli zranění.  “Výše příspěvku zraněným bude stanovena individuálně podle charakteru a rozsahu zranění s přihlédnutím k možným trvalým následkům,” vysvětlil.

Společnost z toho důvodu od středy spustí speciální telefonní linku 844 02 02 02, kam se mohou pozůstalí obracet. “Poté co pozůstalí a zranění zanechají operátorkám své jméno a adresu, budou je kontaktovat odborníci a dořeší s nimi vyplacení finanční pomoci,” dodal Šabík.

Zdroj: http://ihned.cz

Comments are closed.