OstravskeNoviny.cz

Světová finanční krize dolehla také na Ostravu: Výstavba na Karolině se zastavila

Světová finanční krize dolehla také na Ostravu a projevila se viditelně. Výstavba na Karolině se zastavila. Společnost Multi Development, investor rozsáhlého projektu výstavby městské čtvrti Nová Karolina v Ostravě, přiznala, že “o definitivního a spolehlivého zajištění kompletního projektového financování nucena v současné době přibrzdit a dočasně přerušit na nejnutnější dobu stavební práce”.

Z prohlášení Multi Developmentu: “Napříč celou Evropou jsou nejen velké developerské společnosti nuceny přehodnocovat své developerské plány. Důvodem je prakticky zamrzlé prostředí finančních trhů projevující se pasivitou finančních institucí, neochotou aktivně se zavázat k projektovému financování. Výsledkem byly a jsou kromě obecné pasivity rovněž mnohdy nečekané obraty v přístupu finančních organizací. Taková situace se bohužel nevyhnula ani projektu Nové Karoliny. Společnost Multi Development je do definitivního a spolehlivého zajištění kompletního projektového financování nucena v současné době přibrzdit a dočasně přerušit na nejnutnější dobu stavební práce. V případě Nové Karoliny jsou tyto kroky vyvolány výhradně vlivy mimo společnost Multi Corporation i zcela mimo projekt jako takový, ten stále patří k tomu nejlepšímu, co v tomto oboru developerských projektů v Evropě existuje. Společnost Multi Development je tomuto projektu i nadále plně oddána a je rozhodnuta usilovně pracovat na podniknutí veškerých možných kroků vedoucí k  odblokování současné situace v co nejkratší době. Toto rozhodnutí se v současné době netýká výstavby administrativní části první etapy Nové Karoliny ve společném projektu Multi Development a Passerinvest Group.”

Primátor města Kajnar věří, že výstavba se i přes problémy jednoho dne  znovu rozjede. jeho náměstek – Lukáš Ženatý, jen dodal, že “v této souvislosti nebyl zpochybněn harmonogram výstavby, ani závazky společnosti vůči městu Ostrava.” Dopad právě na největší realizovaný developerský projekt ve městě byl podle něj “nevyhnutelný”.

Comments are closed.