OstravskeNoviny.cz

Terárium zaplňte tím, co je vám sympatické. Jaké mazlíčky ideálně zvolit?

Když venkovní voliéry plné papoušků nejsou to pravé ořechové, přemýšlí budoucí chovatelé domácích mazlíčků o něčem jiném, a to o plazech, respektive o podobných mazlíčcích, kteří mohou okupovat terárium postavené z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby. Mluvíme totiž o skvělých společnících, kteří nedělají prakticky žádný hluk a o něž je péče velmi snadná. Nedělají navíc ani nepořádek, a to se věčně časově vyčerpaným jedincům víc, než jen hodí. Koho, respektive co konkrétně v teráriu ubytovat?

venkovní voliéry

Suchozemská želva pro děti i dospělé

Jestliže hledáte ideálního mazlíčka nejen pro sebe, ale především pro své děti, vhod přichází především želvy. Těch je několik druhů, každý člověk si musí vybrat dle svých vlastních preferencí a specifik. 

U suchozemské želvy platí, že bude společníkem po dlouhé desítky let. Nebude to jenom parťák na rok či dva, ale často se stává, že člověka i přežije. Nejen padesáti let se dožívá, ale dožít se může rovnou stovky!

Had škrtič pro odvážnější chovatele

Když upustíme od domácích mazlíčků vhodných pro děti, můžeme do terária umístit také hady. Začínající chovatelé by měli svou pozornost upnout hlavně na škrtiče, kterým by, v případě napadení člověka, trvalo ho zabít o něco pomaleji. Jedovatí hadi jsou daleko větším rizikem, zejména pokud s plazem neumíte manipulovat. 

U hadů platí, že se nemusí ani příliš často krmit. Stačí jim potrava jednou za čtrnáct dní čili nemusíte na těch pár dní, co budete na dovolené, hledat hlídání. 

Leguán pro milovníky exotiky

A nesmíme zapomenout ani na ještěry. Zájem se v posledních letech zvedl především o leguány, kteří zaujmou především vášnivé cestovatele a milovníky exotiky. Tito tvorové nevyžadují terárium příliš velké, snadno si navíc přivyknou na svého majitele a stanou se opravdu jeho věrnými společníky.

Comments are closed.