OstravskeNoviny.cz

Tisíc lidí bylo na Ostravsku bez eletřiny

Na tisíc odběratelů zůstalo ve čtvrtek na severní a střední Moravě bez proudu kvůli poruchám, které na vysokém i nízkém napětí způsobil silný vítr. Někteří z nich budou bez elektřiny až do pátku, řekl mluvčí skupiny ČEZ Jaroslav Jurča. “Celkem jsme měli třináct poruch na vysokém napětí, z nichž se podařilo kromě jediné všechny opravit, kolem 250 poruch bylo na napětí nízkém, přičemž opravářské čety stále pracují,” uvedl Jurča. Nejvíce postiženy byly regiony Ostravsko, Opavsko, Karvinsko, Krnovsko a Frýdecko-Místecko.

Velký problém způsobil plech, který v prudkém poryvu větru přistál na velmi vysokém napětí v Ostravě – Třebovicích a způsobil zkrat. “Bez proudu zůstal na nějakou dobu klimkovický tunel na dálnicic D47 i velcí odběratelé jako Borsodchem MCHZ nebo Vítkovice, dodávky se přerušily i pro Dopravní podnik Ostrava,” uvedl Jurča.

Ostrava tak zažila ve čtvrtek po deváté hodině zhruba na čtyřicet minut kolaps veřejné hromadné dopravy. “Následkem výpadku elektřiny nejezdily tramvaje ani autobusy, a poté jsme museli během celého dopoledne slaďovat jednotlivé jídzy s jízdním řádem,” řekl agentuře Mediafax mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht.

Podle mluvčího skupiny ČEZ Jurči by měly být všechny poruchy na vysokém i nízkém napětí odstraněny nejpozději v pátek.

Comments are closed.