OstravskeNoviny.cz

Úvěr na auto, nebo hotovost? Kupte auto co nejvýhodněji!

Chcete si koupit nový automobil? Nebo budete investovat pouze do ojetého vozidla? Nemáte však našetřené vlastní peněžní prostředky? Můžete si peníze půjčit. Vybrat si můžete z bankovních půjček, které jsou pod dohledem ČNB, nebo se můžete obrátit na některou z nebankovních společností. Ale každopádně byste se měli řídit několika radami, na které se nyní podíváme.

Ještě před několika lety nabízely leasingové společnosti fyzickým osobám, nikoliv podnikatelům, možnost koupi vozidla na leasing. Ale od roku 2011 nabízí tyto společnosti pouze úvěrové financování, tedy úvěr na auto, nikoliv leasing. Hlavním důvodem je zákon o spotřebitelském úvěru, který vešel v platnost roku 2011.

Dnes si tedy můžete automobil, ať už nový či ojetý, koupit buď za hotové, nebo prostřednictvím účelového a neúčelového úvěru.

Jaké jsou rozdíly mezi úvěry?

Chcete-li si požádat o účelový úvěr na auto, musíte počítat s papírováním. Banky požadují doložení faktur a smluv, které se týkají nákupu vozidla. Ale tato práce je vykoupena tím, že vám banka stanoví nižší úrokovou sazbu. Spousta bank řeší účelové půjčky tak, že pošlou peníze přímo na účet prodejce vozidla. Tím si zajistí, že nevyužijete peníze na nic jiného.

Další formou je neúčelový úvěr, ze kterého můžete hradit prakticky cokoliv. Můžete tak koupit na automobil ještě navíc nové pneumatiky, alu kola či další vybavení. Ale u neúčelové půjčky musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou, ale zato se nemusíte nikomu zpovídat, k čemu peníze využijete. To záleží pouze na vás.

Kolik vám banka půjčí?

Půjčit si můžete až jeden milion korun. Samozřejmě, maximální hranice půjčky se liší. Záleží na konkrétní bance a jejich požadavcích. Banky vyžadují po svých klientech dobrou bonitu, dostatečně vysoký příjem a také dobrou platební minulost. Některé půjčky je nezbytné zaručit. Můžete si tak koupit nové auto, například Volkswagen Golf a podobně.

Finanční trh je rozmanité a z bohaté nabídky si vybere opravdu každý.

Comments are closed.