OstravskeNoviny.cz

Úzkosti a deprese je vhodné řešit anonymně

Dnešní doba vyžaduje vysokou psychickou odolnost. I lidé, kteří si v životě dosud ničím složitým neprošli, nyní cítí silný tlak na svou osobnost. Citliví lidé a osoby, které to v životě neměly snadné, dnes doslova trpí. Anonymní léčba je přitom vhodnou terapií pro celou řadu potíží. 

Není to trvalý stav

První, co byste měli vědět je, že tento stav, který dlouhodobě zažíváte, není trvalý. Nebude se takto vyvíjet celý váš život. Pouze se nyní nakupila řada potíží, které vás sužují. Možná ve svém okolí vnímáte, že se vám místo dostatečné opory dostává spíše nezájmu, nebo dokonce opovržení. Nenechte se zmýlit. Jste silná osobnost, která jen potřebuje ten správný impulz k tomu, aby opět vzala svůj život pevně do svých rukou. Úzkosti a deprese jsou potíže, se kterými lze pracovat. 

Anonymní přístup nese své ovoce

Většina z nás si nepřeje mít lékařské záznamy z návštěvy psychologa. Přiznat si, že se v našem životě něco děje, není snadné. Sdělit ale tuto skutečnost svému širokému okolí, včetně praktického lékaře, je poté skutečný oříšek. Mnohdy se tímto sdělováním klientům ještě více přitíží. Právě u případů úzkostí a depresí je přitom vhodnější, aby klient podstoupil terapii, která je zcela anonymní. Zde se totiž zaměřujete přímo na řešení potíží, bez nutnosti společenského škatulkování. 

Cesta, kterou si přejete projít

Zatímco cesta do depresí a úzkostných stavů vede šikminou pořád mírně z kopce, kde se vám stále nabalují další a další životní potíže, online terapie představuje nové rozcestí. Máte možnost se svobodně rozhodovat a získávat odbornou pomoc i nové pohledy na stávající situace. Terapie se dá přirovnat k cestě, kterou si opravdu přejete procházet. Je to cesta, která vede k nalezení ztraceného štěstí. 

Anonymní terapie pomáhají u úzkostných a depresivních stavů mnohem účinněji. Na klienta je pohlíženo zcela individuálně, bez nutnosti konfrontace s jeho sociální skupinou.

Comments are closed.