OstravskeNoviny.cz

V Bohumíně budou půjčovat v knihovně i CD

Nové hudební oddělení s více jak pěti sty tituly od pondělí 1. září funguje v bohumínské knihovně. Část studovny se proměnila v hudební zónu, v níž si mohou návštěvníci půjčit CD na svou průkazku zdarma. V Bohumíně tak vznikla nová multimediální studovna.

„Knihovnice kromě průkazky bude vyžadovat také vratnou zálohu 200 korun. Za to si může návštěvník půjčit dvě hudební CD až na čtyři dny. Po vrácení dostane své peníze zpět, takže za samotné půjčení CD skutečně neplatí,“ upozornil ředitel K3 Bohumín, která spravuje knihovnu, Karel Balcar s tím, že knihovna od září obnovuje také nákup nových hudebních CD titulů, který byl v minulých letech pozastaven.

Ve studovně vzniklo také poslechové místo, návštěvník si může přes sluchátka poslechnout libovolný titul. „Pokud si s sebou přinese například notebook, může se zdarma připojit na internet přes knihovnickou wifi a přitom si vyřešit například svou e-mailovou korespondenci, anebo jen tak surfovat,“ tvrdí vedoucí knihovny Petr Zlámal.

Na internet se může připojit zadarmo ale i ten, kdo právě s sebou notebook nenosí. Díky dotace ministerstva kultury se počet veřejných počítačů ve studovně s připojením k internetu rozšířil z dosavadních dvou na pět. Celkem bohumínská knihovna díky dotaci pořídila třináct nových počítačů pro veřejnost, které budou v průběhu září instalovány i na další oddělení a pobočky.

V multimediální studovně naleznou návštěvníci také nejnovější časopisy i noviny, naučné knihy a encyklopedie a zdarma mohou využít i elektronickou sbírku zákonů ASPI.

Studovna má otevřeno pět dnů v týdnu, od pondělí do pátku od 9 do 12 hodin, a to včetně středy. V pondělí, v úterý, ve čtvrtek a v pátek má otevřeno i v odpoledních hodinách, od 13 do 17.

Comments are closed.