OstravskeNoviny.cz

Valná hromada ArcelorMittalu schválila zisk

Valná hromada společnosti ArcelorMittal Ostrava schválila ve středu v Ostravě-Kunčicích personální změny v představenstvu a dozorčí radě a také fúzi se společností Nová huť Export, a.s. Informovala o tom mluvčí ArcelorMittal Ostrava Věra Breiová.

“Přítomní akcionáři reprezentovali 96,89 procenta akcií společnosti,” uvedla Breiová. Akcionáři odsouhlasili také zprávu o hospodaření společnosti. Ta dosáhla ve fiskálním roce 2007, který skončil 28. února 2008, konsolidovaný zisk 9,176 miliardy korun při výnosech 57,7 miliardy korun. Valná hromada rozhodla, že loňský zisk, po dotaci do rezervního fondu, převede do nerozděleného zisku minulých let. Dále potvrdila ve funkci předsedy představenstva ArcelorMittal Ostrava Sanjaye Samaddara a rozšířila představenstvo ze tří na čtyři členy, a to o ředitele pro ekonomiku společnosti Rakeshe Kapura.

Devětačtyřicetiletý Rakesh Kapur pracuje ve společnosti od roku 2007. Předtím působil v sesterském podniku Mittal Steel v Polsku, kde měl na starosti kontrolu dceřiných společností a vyjednávání s odbory. Kapur absolvoval univerzitu v indickém Dillí. Je členem Institute of Chartered Accountants of India a Institute of Chartered Secretaries and Administrators of London. Má téměř třicetileté zkušenosti z finančních pozic v Indii a Švédsku. Pracoval pro firmy Volvo, Matsushita nebo Xerox. Zaměstnancem ArcelorMittal je od roku 2004.

Do dozorčí rady byl po uplynutí mandátu opět zvolen František Chowaniec a jako devátý člen Jefferson De Paula.

ArcelorMittal Ostrava a.s. je největší hutní firmou v České republice a patří do největší světové ocelářské společnosti ArcelorMittal. Ročně vyrobí přes tři miliony tun oceli, exportuje zhruba 60 procent produkce do více než 80 zemí celého světa. Zaměstnává 7450 lidí, dohromady s dceřinými společnostmi 10 300 lidí. Největšími akcionáři jsou Mittal Steel Holdings a. g. se 71,579 procenty akcií, Havrton Investment Ltd. se 13,881 procenty akcií a ministerstvo financí s 10,969 procenty akcií.

Comments are closed.