OstravskeNoviny.cz

Ve šlágru 13. kola Mattoni NBL přivítá Nový Jičín na své palubovce Nymburk

Kompletním 13. kolem pokračuje ve středu basketbalová Mattoni NBL. Šlágrem kola bude souboj basketbalistů Nového Jičína, kteří doma přivítají obhájce titulu z Nymburka.

Nový Jičín figuruje v tabulce na druhé příčce. Na kontě má pouze jednu porážku, již utrpěl právě s Nymburkem, kterému bez ztráty bodu patří první příčka. Nyní budou chtít domácí basketbalisté své zaváhaní napravit před domácími fanoušky.

Kouč domácích Zbyněk Choleva si sílu obhájce titulu uvědomuje. “Všichni víme, co v naší lize znamená Nymburk. Takže pro nás je tento zápas velkou výzvou. Soupeř má spoustu zbraní, které se pomocí domácího prostředí pokusíme eliminovat a favorita potrápit,” prohlásil jičínský kouč před zápasem.

Hodně optimistický je i Robert Šarovič, jeden z tahounů Nového Jičína. “Myslím si, že máme velkou šanci uspět, protože v posledních třech, čtyřech zápasech hrajeme super. Ve středu hrajeme doma a to znamená, že musíme vyhrát. Hlavní bude obrana a doskok pod oběma koši. V minulém zápase jsme měli dobré procento střelby a bude dobré, když to zopakujeme i nyní,” řekl Šarovič.

K zajímavému souboji dojde i v Liberci, kde místní Kondoři přivítají USK Praha. Oba celky dělí v tabulce pouhé dva body, o náboj tedy bude určitě postaráno. V souboji o poslední příčku si to rozdají moravské týmy Ostravy a Prostějova.

Program středečních zápasů 13. kola Mattoni NBL:

NH Ostrava – BK Prostějov, 17.30
Karma Poděbrady – BK Děčín, 18.00
BK Pardubice – BK B & W Opava, 17.30
Geofin Nový Jičín – ČEZ Basket Nymburk, 17.30
BK Kondoři Liberec – USK Praha, 18.00

Comments are closed.