OstravskeNoviny.cz

Výdrž a provedení vánočního osvětlení na baterie

vánoční osvětleníKdo by si o Vánocích neozdobil svůj domov pomocí vánočního osvětlení. V malém bytě ve městě jsou většinou elektrické zásuvky vždy na dosah, a není proto problém do nich zapojit elektrické světelné dekorace. Jak si ale poradit ve velkém domě, kde nemusí být zásuvky po ruce, nebo dokonce na chalupě? Zde přichází ke slovu vánoční osvětlení na baterie.

Druhy vánočního osvětlení na baterie

Vánoční světelné dekorace na baterie – nejčastěji tužkové typu AA nebo AAA – představují dokonalou náhradu za vánoční osvětlení napájené ze zásuvky. Na současném trhu je široký výběr bateriového osvětlení, a vybírat proto můžete z řetězů, rampouchů, koulí, sněhových vloček, lucerniček a mnoho dalšího. Zvláště oblíbené jsou vánoční světelné dekorace s LED diodami, které spotřebovávají opravdu málo elektrické energie, takže Vám baterie vydrží dlouho.

Co se týká provedení tohoto typu osvětlení, k dispozici jsou klasické vánoční řetězy v teple nebo studeně bílé variantě, zelené, modré i červené nebo vícebarevné varianty. Nejen dětem udělají radost hvězdy a měsíc v okně, sněhuláci nebo třeba vločky. Výběr závisí pouze na preferencích vaší rodiny.

Cena bateriového vánočního osvětlení se navíc neustále snižuje, a vy si tak můžete pořídit světelné dekorace podle svého vkusu za ty nejnižší ceny. V každém případě nakupujte vánoční dekorace u spolehlivých dodavatelů, kteří vám ochotně poradí s výběrem. Chcete-li o Vánocích ušetřit ještě více peněz, využijte pravidelných akcí na vánoční osvětlení.

Kam se hodí bateriové vánoční osvětlení?

Kde ještě bateriové vánoční osvětlení využijete? Kromě velkých domů, kde jednoduše není možné vybudovat dostatečný počet zásuvek, a chat v divočině, kam není přivedena elektřina, jsou to především minimalisticky řešené prostory, kde by kabely válející se po zemi překážely a nevypadaly esteticky. Skvěle se také hodí např. na krbovou římsu nebo k omotání okolo zábradlí a garnýží.

Báječně bude vypadat bateriový vánoční řetěz na slavnostně prostřeném stole. Nenápadnou krabičku s bateriemi a spínačem můžete jednoduše ukrýt mezi ostatní dekorace na stole. Můžete je bez obav umístit i do dětského pokoje, protože zde nehrozí riziko úrazu elektrickým proudem.

Jaká je výdrž vánočního osvětlení na baterie?

Výdrž vánočního osvětlení na baterie se pochopitelně odvíjí od životnosti použitých tužkových baterií. I ty nejlevnější tužkové a mikrotužkové baterie obvykle vydrží svítit okolo 300 minut. Velkou trvanlivostí se pyšní i samotné vánoční LED osvětlení. LED diody se zbytečně nezahřívají jako klasické žárovky, a tudíž je jejich životnost opravdu dlouhá. Správně vybrané a kvalitní osvětlení vám bude spolehlivě sloužit mnoho sezón.

Bezpečnostní předpisy pro vánoční osvětlení

Stejně jako u klasického vánočního osvětlení na elektrický proud je i zde třeba zachovávat základní bezpečnostní opatření. Především je vhodné nenechat vánoční dekorace svítit zbytečně. Určitě je vypínejte na noc, v každém případě tehdy, když opouštíte domov. Většina bateriového osvětlení je vybavena časovačem, který umožní dopředu navolit dobu svícení bez nutnosti myslet na pravidelné zapínání a vypínání vánočního osvětlení.

Budete-li chtít umístit bateriové dekorace ven na zahradu nebo na dům, vždy se ujistěte, že jste zakoupili výrobek se stupněm krytí alespoň IP 44 a více. V opačném případě není zvolený řetěz vhodný pro venkovní prostory a jeho použití je omezeno pouze na interiéry.

Comments are closed.