OstravskeNoviny.cz

Zvyšte si své šance na trhu práce a studujte MBA

Hledáte-li nové zaměstnání nebo si přejete najít lépe placenou pozici, cestu k novému štěstí vám může vyšlapat vyšší vzdělání. Při cestě za budováním kariéry je vzdělání ne méně důležité. Pokud byl v minulosti velice cenný vysokoškolský titul, dnes už tomu tak není, neboť absolventů vysokých škol neustále přibývá. Vaše ambice by měly mířit výše.

Jestliže byste rádi zvýšili své šance na trhu práce a zajistili si do budoucna možnost prestižní práce, povýšení apod., pak by vaši kariéru mohl slibně nastartovat titul MBA. Tento titul je v současné době, zejména ve světě, považován za jakýsi kvalifikační standard každého úspěšného manažera. Program MBA mohou studovat uchazeči s minimálně bakalářským vysokoškolským vzděláním. Lze udělit i výjimku. Lze studovat i bez titulu Bc., a to v případě, že budete mít prokazatelnou dostatečnou manažerskou praxi. Studium vám umožní získat větší znalosti např. v oboru management a dalších oblastech, a to jak po stránce teoretické, tak praktické.

Pokud jste doposud měli možnost vykonávat nějakou manažerskou funkci nebo považujete takový post za vás vysněný, studium MBA vám může dát více, než třeba jen VŠ a zároveň i více, než současná praxe. Stejně tak lze do budoucna očekávat, že i výše vašich odměn by měla být díky MBA vyšší. Manažerských funkcí není v Ostravě třeba tolik, co v Praze, nicméně zde stále působí řada velkých i menších firem, méně či více významných, které však všechny potřebují schopné manažery.

Obvyklá doba studia programu MBA je jeden a půl roku, tedy 3 semestry. Některé programy mohou být i dvou nebo tří-leté. MBA je možné studovat na soukromých i veřejných VŠ, ale tyto programy nejsou dotovány státem. Za celé studium MBA zaplatíte přibližně okolo 120 000 Kč, ale investovaná částka se vám v budoucnu rozhodně vrátí v podobě lukrativnější a lépe placené práce. Navíc není řečeno, že musíte zůstat v Ostravě, ale třeba se vám cesta za novým životem otevře zcela někde jinde.

Forma studia může být různá, ať už prezenční nebo kombinovaná. V současné době je velice oblíbené studium online, jež rovněž některé školy nabízí. To znamená, že studujete z pohodlí domova nebo kanceláře a výuka probíhá virtuálně. V rámci MBA je možné studovat nejrůznější obory, např. management a leadership, marketing, finance, HR management, public relations, obchodní právo a další. Vyučovacími jazyky jsou čeština. Lze vybrat i obor, který se studuje v angličtině.

Důvodů, proč studovat MBA, je několik. Rozhodně pro vás bude studium přínosem, získáte nové poznatky, kontakty, zdokonalíte se v oboru a budete mít možnost se posunout v dosavadní kariéře. Ač je v Ostravě docela vysoká nezaměstnanost, kvalifikovaní uchazeči budou mít vždy větší příležitost získat lepší práci, než ti, kteří nepovažují vzdělání za důležité a nemají jej dostatečné.

Comments are closed.