OstravskeNoviny.cz

Jak přestat kouřit?

Jak přestat kouřit? Tuhle otázku si pokládá každý kuřák, který se rozhodl jednou pro vždy skoncovat s cigaretami. Odvykání kouření představuje dlouhodobý proces, který rozhodně není jednoduchý. Je třeba se vzdát se něčeho, co jste měli každý den, na co jste byli zvyklí a co vám přinášelo určitý “uklidňující” pocit. Určitým kompromisem může být elektronická cigareta (zajímavé informace najdete i v článku, který porovnává různé e-cigarety – v polštině…). Avšak kouření rozhodně není ani zdravé, ani moderní, o tom není pochyb. Ale i když každý kuřák ví, jak moc kouření škodí zdraví, pořád je to malý impuls, který pro mnohé nic neznamená. Protože vy patříte mezi ty, co už kouřit cigarety nechtějí, gratulujeme vám k prvnímu kroku a k tomu, že chcete změnit svůj životní styl.

Uvědomění si STOP cigaretám je však úplný začátek a čeká vás měsíce odvykání. Při odvykání kouření je podstatná především důvěra a odhodlanost. Musíte si věřit, že to dokážete. Důležitá je také podpora okolí a fakt, že v tom nejste sami. V boji se závislostí vám mnohdy pomůže odborná péče. Ideální je obrátit se na lékaře, který ví, jak přestat kouřit nenásilnou a účinnou formou. Vyhledejte si svého lékaře pomocí odborných internetových portálů, jako je třeba www.odvykani-koureni.cz. Zadejte si požadovanou lokalitu, např. pro Ostravu klikněte na Moravskoslezský kraj a server vám doporučí toho nejlepší odborníka, který je připraven vám pomoci.

Pokud chcete přestat kouřit, je třeba si stanovit způsob odvykání, zejména po té fyzické stránce. Samozřejmě je kouření hlavně psychického rázu. Vše je mnohdy v podstatě ve vaší hlavě a je třeba se s tím srovnat. Jestliže se budete snažit zahodit cigaretu ze dne na den, nejspíš se budete hodně přemáhat a trápit. Je mnohem lepší obrátit se právě na lékaře, který má s odvykáním kouření cenné zkušenosti. Tahle bude odvykání účinější a můžete to dokázat. Vaše rozhodnutí je třeba dotáhnout do konce, zatnout zuby a vydržet. Vaše zdraví je přece mnohem důležitější než pocit z kouření!

Prvník krokem může být alespoň elektronická cigareta, která může být pro kuřáky určitou náhražkou a způsobem, jak přestat kouřit úplně. Můžete zvolit různé náplně, tzv. e-liquid. Za vyzkoušení to určitě stojí. Elektronická cigareta není tolik škodlivá, jako samotné cigarety.

Tip: Slovníček na e-cigarety najdete si zde.

Comments are closed.